AKCEPTUJĘ

Wczesnodziecięca edukacja muzyczna

Cudowny Świat Muzyki

Program zaprasza dzieci pomiędzy 4. a 6. rokiem życia do specjalnie dla nich przygotowanego pomieszczenia, wyposażonego w odpowiednie pomoce dydaktyczne.

Zróżnicowane narzędzia, takie jak: keyboard, flet prosty, gitara, czy instrumenty perkusyjne, a także podręcznik z ćwiczeniami i odpowiadające im płyty CD, sprawiają, że każda lekcja jest interesująca i bogata pod względem treściowym. Główny punkt ciężkości położony jest tu na rozwój śpiewu, słuchu muzycznego oraz poczucia rytmu. Rodzice są oczywiście mile widziani na zajęciach i mogą aktywnie uczestniczyć w zadaniach.

Szkraby i Muzyka

Programowi „Szkraby i Muzyka” towarzyszy maskotka zwana „Kraki”. Ta mała ośmiornica swoimi ramionami symbolizuje różnorodne umiejętności i talenty, jakie małe dzieci mogą rozwijać, dzięki odpowiedniemu wsparciu.

Fantazja i kreatywność są dodatkowo wzmocnione rysunkami i drobnymi pracami plastycznymi, wykonywanymi zgodnie z sugestią z podręcznika. Tematy każdego tygodnia są zaczerpnięte z życia codziennego, np. plac zabaw, zabawki, imprezy, przyroda i zwierzęta, na ulicy, w domu, jedzenie, moje ciało i jego funkcje itp., a wszystko jest powiązane z muzyką. Zwłaszcza piosenki i wiersze pomagają w zrozumieniu muzyki, ale dodatkowo wpływają na rozwój umiejętności językowych dziecka.

Główny punkt ciężkości położony jest na rozwijanie muzycznej wyobraźni oraz radości ze wspólnego muzykowania. Podczas zajęć mogą Państwo obserwować, w jaki sposób dziecko spontanicznie i bez przymusu poznaje dźwięki i rytmy. Wspólne śpiewanie i zabawa wpływają bardzo korzystnie na językowy rozwój dziecka, a wspólne "działanie" wzmacnia więzi między rodzicami i dziećmi.

Niemowlaki w Krainie Dźwięków

Program zaprasza niemowlaki od 4. miesiąca życia wraz z rodzicami. Zajęciom towarzyszy foczka „Robby”, która wprowadza dzieci w ich pierwszą fazę muzycznego rozwoju.

Tematy każdego tygodnia są zaczerpnięte z życia codziennego, np. kąpiel, zmiana pieluszki, spanie, jedzenie, poruszanie się, ząbkowanie, nauka mówienia, choroby, urodziny. Za pomocą muzyki, grając na prostych instrumentach, wykorzystując zabawki i inne przedmioty codziennego użytku, proces uczenia się jest wspierany w zróżnicowany sposób i jednocześnie zorientowany w stronę dziecka.

Umów się na lekcję próbną